top of page
  • תמונת הסופר/תItamar Fluss

10 טיפים לעסקים שעושים קידום ממומן בגוגל

עצות חשובות לכל עסק שמפרסם את עצמו במנוע החיפוש של גוגל

אדם מקליד חיפוש בגוגל
אדם מקליד חיפוש בגוגל


אחד מהכלים המוכרים ביותר לפרסום עסקים הוא Google Ads. היתרון בפרסום הזה הוא רתימת כוונות, או במילים אחרות - המודעות מציעות לגולש את מה שהוא מחפש. פרסום ברשתות חברתיות, כמו פייסבוק ואינסטגרם, שונה בכך שהחשיפה נעשית לפי מיקוד בסוג מסוים של אנשים ולא במה שהם מחפשים. מסיבה זו, קידום ממומן בגוגל מאפשר להציע את השירותים שלכם, או את המוצרים, היישר לאנשים שמחפשים אתכם!

ריכזנו עבורכם 10 טיפים שיעזרו לכם להגדיל את אחוז ההמרות שלכם ולחסוך כסף בפרסום ממומן בגוגל.1. תבנו את הקמפיין בצורה נכונה


דמיינו בניין בגובה 3 קומות, שהמבנה שלו חדשני ויפה והוא עשוי מחומרי הגלם הטובים ביותר. נניח עכשיו שהבניין נוטה הצידה ממש מעט בגלל שהבסיס שלו לא נבנה בצורה טובה. בהתחלה לא ישימו לב לכך שהבניין נוטה הצידה, אך אם תמשיכו לבנות עוד קומה, ועוד קומה, בסוף יהיה ברור שהמבנה עקום ובשלב מסוים הוא אף יקרוס.

עכשיו נניח שיש לכם קמפיין לפרסום ב-Google Ads, אבל הקמפיין נבנה בצורה לא טובה - מילות מפתח לא כל כך רלוונטיות, התקנת מעקב המרות נעשתה בצורה לא מסודרת, המודעות מנוסחות לא טוב ודף הנחיתה לא מותאם. בהתחלה המערכת תאסוף מידע ותנסה ליעל את הקמפיין, אך ככל השקמפיין יפעל יותר זמן כך בעצם תשלמו יותר כסף עבור תוצאות לא טובות. בגלל שהקמפיין נבנה בצורה לא טובה, הקליקים יעלו יותר כסף עקב ציון איכות נמוך, ולכן העלויות יהיו גבוהות יותר. מעבר לכך, הלידים שיגיעו אליכם לא יהיו איכותיים והמערכת אפילו לא תדע לזהות את זה.

כמובן שניתן לשפר קמפיין קיים, אך אם אתם רק מתחילים לפרסם בגוגל חשוב שתבנו את הקמפיין בצורה טובה.


2. תשקיעו במחקר מילות מפתח


זה לא כל כך קשה לפתוח חשבון בגוגל אדוורדס ולהתחיל להריץ קמפיין פרסום. כל בעל עסק יכול לפרסם את עצמו בביטוי רלוונטי כללי, למשל "חברת הובלות" או "שיווק דיגיטלי". העניין הוא שמדובר במעין 'מכירה פומבית', ואתם עלולים להכניס את עצמכם לתחרות יקרה מאוד.

נכון לכתיבת המאמר, העלות לקליק במודעה הראשונה לביטוי "חברת הובלות" הוא 24.97 ש"ח, מכיוון שזה ביטוי עם תחרות גבוהה מאוד. לעומת זאת, העלות לקליק במודעה הראשונה לביטוי "הובלות קטנות בתל אביב" הוא 12.22 ש"ח! מעבר למחיר הזול יותר, ביטוי זה יכול להיות הרבה יותר רלוונטי לחברת הובלות שפועלת בעיקר בתל אביב.

במידה ורוצים להתחרות על ביטויים כלליים ויקרים יותר, צריך לבוא עם תקציבים גדולים משמעותית ולאחר שיש מערך שיווק יעיל ומפותח.


3. תתאימו את דפי הנחיתה לקבוצת המודעות


הרבה עסקים מצפים שמנהל הקמפיין יעשה אופטימיזציה לקמפיין, ישפר את הביצועים ויוזיל עלויות באופן שוטף. העניין הוא שלפעמים הבעיה אינה בקמפיין, אלא בדף הנחיתה. אחד המדדים לציון האיכות הוא רלוונטיות של דף הנחיתה למודעה ולמילות המפתח. אם אתם משתמשים בעמוד הבית של האתר, או בדף נחיתה אחיד שאתם ממחזרים לביטויים שונים, כנראה שציון האיכות שלכם ייפגע.

זה מוביל אותנו לטיפ הבא.


4. הפרידו מילות מפתח לקבוצות מודעות


הפרדת מילות מפתח לקבוצות מודעות שונות מאפשרת שליטה טובה יותר בעלויות, ומגדילה את הרלוונטיות של המודעות למילות המפתח עצמן. ההפרדה אף מאפשרת להשתמש בדפי נחיתה שונים לביטויים שונים. משווקים מתקדמים אף ישתמשו בשיטה שנקראת בסלאנג SKAGs (קיצור ל-Single Keyword Ad Groups, או בעברית: קבוצות מודעות של מילת מפתח בודדת). שיטה זו מתקדמת במיוחד, והיא אינה מומלצת למשווקים מתחילים מכיוון שהיא יכולה גם לפגוע בקמפיין אם לא מיישמים אותה בצורה הנכונה.


5. השתמשו בנוסח להצבת מילים


נניח ואתם משתמשים במילות מפתח דומות, למשל "חברה לשיווק דיגיטלי" ו-"משרד לשיווק דיגיטלי". יש לגוגל כלי שמאפשר להשתמש בנוסח שמתאים את הביטוי באופן אוטומטי לפי חיפוש הגולש. בצורה זו, אדם שיחפש חברה לשיווק דיגיטלי ייחשף לניסוח יותר רלוונטי וזה ישפר את ציון המודעה.

יתרון נוסף בכלי הזה הוא הדגשת המילים שהגולש מחפש. במידה ואדם חיפש את הביטוי המדויק, והביטוי מופיע גם בתיאור של המודעה, המילים יופיעו בהדגשה. בסופו של דבר, ככל שהמודעה תהיה יותר רלוונטית לחיפוש שהוביל אליה, כך הסיכוי שהגולש ייכנס לעמוד הנחיתה גדל.


6. השתמשו בקריאה לפעולה


דבר נוסף שמשפר את הסיכויים שגולש ייכנס למודעה שלכם, ולא של המתחרים, הוא שימוש חכם בקריאה לפעולה. לא צריך להגזים ולרשום משהו לוחץ מדי, אך זו דרך מעולה למשוך תשומת לב כשיש לכם יתרונות מיוחדים או אפילו הטבות והנחות. "לחצו כאן לקבלת 23% הנחה" הרבה יותר מושך מ-"בקרו באתר שלנו לקבל הצעת מחיר".


7. תנצלו מילות מפתח שליליות


זה לא סוד שאפשר להוסיף מילות מפתח שליליות בקמפיינים, אך לא כולם משתמשים בזה. הוספת מילות מפתח שליליות מאפשרת סינון יעיל של גולשים פחות רלוונטיים. יכול להיות שמישהו יחפש "קורס לשיווק דיגיטלי", ובגלל שאני מתחרה על הביטוי "שיווק דיגיטלי" המודעה שלי תופיע לאותו אדם. בדרך זו גם ניתן להסיר מראש מילים שליליות או כאלו שאתם יודעים מראש שפשוט לא רלוונטיים לקמפיין שלכם. יש המגדילים לעשות ואף מסירים אזורי שירות, מה שמיעל את החרגת המיקומים.


8. תשתמשו בתוספים למודעות


אל תזלזלו בתוספים למודעות, זה ממש נדל"ן אינטרנטי שמחלקים לכם בחינם! תוספים יכולים להגדיל את החשיפה על ידי הגדלת הנפח שהמודעות שלכם תופסות, והן מאפשרות להדגיש ביטויים ויתרונות. תוסף מיקום יכול להציג את מיקום העסק שלכם ומאפשר לגולשים לבדוק את מסלול ההגעה לעסק שלכם. תוסף אחר, Sitelinks, חושף את הגולשים לקישורים נוספים שמופיעים מתחת למודעה ומציע להם עמודים נוספים שיכולים להיות רלוונטיים ולשפר את שיעור הקליקים של המודעה.

תוספים נוספים מאפשרים לגולשים ליצור קשר עם העסק באופן ישיר, כמו למשל תוסף הטלפון שמציג את מספר העסק, או תוסף שמציג טופס להשארת פרטים הנשלחים היישר לבעל העסק. גוגל ממשיכה להוסיף ולחדש, ונכון לסוף שנת 2021 יש תוסף תמונות המאפשר למפרסם להציג תמונות לצד המודעה. דבר זה מבליט את ההודעה, ונותן לה הרבה יותר שטח פרסום.


9. אל תוותרו על רימרקטינג


התוצאות הטובות ביותר בפרסום מגיעות מרימרקטינג, או שיווק מחדש. פרסום מסוג זה בעצם ממוקד באנשים שעשו אינטראקציה מולכם, בין אם זה ביקור באתר העסק או אפילו בעמודים שלכם ברשתות חברתיות. רימרקטינג בגוגל חושף אתכם למי שכבר הביע עניין בשירות או במוצר שלכם, מחזק את המיתוג ומגדיל את האמון בכם באופן לא מודע.

כשעושים פרסום מחדש, חשוב לעבוד לפי אסטרטגיה מסודרת. ניתן לעשות קמפיין של מודעות וידאו ביוטיוב שיופיע למי שביקר באתר שלכם, ועל ידי הסרטון לחדד את המסר שלכם ולהגדיל את הסיכוי שהוא יהפוך ללקוח. היופי הוא שניתן להשתמש ברשימות שונות לשיווק מחדש, בהתאם לפרמטרים שונים.


10. תהיו סבלניים


כל משווק ישתמש במילה 'אופטימיזציה' לתאר את מה שהוא עושה כשהוא מנהל לכם קמפיין, אך בפועל לא תמיד צריך לעשות פעולה מסוימת כדי שהקמפיין ישתפר. בסופו של דבר, מה שמניע את הקמפיין אלו אלגוריתמים שאוספים ומעבדים מידע באופן שוטף, ולפעמים צריך לתת להם לעשות את העבודה. כשרק מתחילים קמפיין, יש עניין משמעותי של ניסוי וטעיה, והמטרה העיקרית היא לאסוף מידע. המטרה היא להגיע למצב בו הקמפיין עובד בצורה טובה, שהתוצאות מספקות, ואז לעבוד בצורה איטית ומדידה לשיפור הביצועים. כשעושים שינוי משמעותי בקמפיין, צריך לתת לו זמן להתאים את עצמו לפני שמסיקים מסקנות. טעות נפוצה היא לעשות הרבה שינויים בבת אחת, מה שמאבד את אפקט המדידה מכיוון שאז לא ניתן לדעת איזה שינוי שיפר את הביצועים, ואיזה שינוי רק פגע בהם.סיכום


זה קל להתחיל לפרסם בגוגל. כל עסק שרוצה לקבל עוד לקוחות יכול לבנות קמפיין פשוט, ולצאת לדרך. בסוף יש משהו אחד שבעל עסק צריך למדוד כשהוא משקיע כסף בשיווק - וזה החזר ההשקעה. משווק טוב שמציע קידום ממומן בגוגל ידע להקים וליעל קמפיין בצורה שתביא לך כמה שיותר לקוחות פוטנציאליים, בעלויות הנמוכות ביותר. זה אמנם יכול לקחת זמן עד שרואים תוצאות טובות, לפעמים אפילו חודשיים, אבל קמפיין פרסום טוב זה כלי מעולה להביא עוד לקוחות לעסק ולהגדיל את ההכנסות.

Comments


bottom of page